TARİHÇE

Karabük’te kurulan ve günümüz Türkiye’sinin dev şirketleri arasında yer alan Çakıroğlu Grup; merhum kurucumuz Şevket Çakıroğlu tarafından ‘Çakıroğlu Demir Ticaret ve Nakliye Kolektif Şirketi’ adı altında 1969 yılında faaliyete girmiştir. Faaliyete başlamasının ilk yıllarından itibaren büyük atılımlar yapmış ve yeni yatırımlarla büyümeye başlamıştır. Grubumuz büyüme sürecinin ilk ortaklığını 1979 yılında ‘Çukurova Demir Çelik Sanayi Haddecilik Limited Şirketi’ ile yapmıştır. Bu ortaklık 1985`e kadar ağır sanayimizin önemli projelerine imza atmıştır.

Çakıroğlu grup, yine 1985’de yaptığı yeni bir girişim ile ‘Çakıroğlu İnşaat Malzemeleri Ticaret Sanayi Anonim Şirketi’ni kurmuş ve inşaat faaliyetlerine de başlanmıştır. Grup aynı yıllarda “Çakıroğlu Yapı Anonim Şirketi” bünyesinde gerçekleştirdiği altyapı ve yapı inşaatlarıyla Müteahhitlik sektöründe deneyimlerini geliştirmiştir. Demir sektöründeki yoğun yurt içi ve yurt dışı talepleri karşılayabilmek için 1992 yılında ‘Çakıroğlu İthalat İhracat Metal Sanayi ve Anonim Şirketi’  kurularak depolamadan-dağıtıma, satıştan-ihracata uzanan hizmetleri ve zengin ürün yelpazesiyle faaliyete başlamıştır. 2006 yılında ki gelişmeler ve ihracatın bağımsız yürütülmesi ihtiyacının doğmasıyla kurulan ‘Çakıroğlu Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’  ‘hazır demir’ üretimi ve yurtdışı satışlarının koordinasyonu konusunda da yeni bir atılım yapmış ve demir-çelik sektöründe sayılı üretim tesislerinden birini kurmuştur.

Çakıroğlu grup tüm grup şirketlerini 2000 yılında tek çatı altında toplayarak Orhanlı köyünde 25.000 m2 alana kurduğu tesislerinde 250 den fazla çalışanıyla Türk ekonomisine katkılarını, deneyimlerinin verdiği haklı gururla sürdürmektedir.

VİZYON

Vizyonumuz, yenilikçi ve gelişmeye açık bir anlayışla daima ileri teknoloji ürünleri kullanarak, dünya standartlarına paralel şekilde üretim kapasitemizi daha da arttırarak, sürekli kaliteli üretim yapmaktır. Sadece ülkemizde değil dünya sektöründe de lider konuma gelmek en temel hedefimizi oluşturur. 

MİSYON

Misyonumuz, çalışanlarımızın geleceğe güvenle bakabileceği bir ortamda, standartlara ve yasal kurallara uygun olarak, çağdaş, akılcı ve müşterilerimizin tüm istek ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak, ürün ve hizmet kalitesini sürekli arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.
Bütün bu adımları gerçekleştirirken yerel kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, en az maliyetle en fazla satılabilir üretim yapmak ve çevre dostu bir üretim süreci izlemektir.